Home / بازدید / خط 2 قطار شهری از پروژه های مهم تبریز است/تاکنون پیشرفت قابل توجهی در خط 2 صورت نگرفته است.

خط 2 قطار شهری از پروژه های مهم تبریز است/تاکنون پیشرفت قابل توجهی در خط 2 صورت نگرفته است.

بدون تردید یکی از نیازهای در اولویت امروزه شهر تبریز و کشور ایران ایجاد ناوگان های حمل و نقل از جمله قطار شهری می باشد.
جلسه این هفته کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلای شهر تبریز برای بررسی هر چه بیشتر وضعیت یکی از خطوط چهار گانه قطار شهری اختصاص یافت.
این جلسه که با حضور شرکت افق انرژی پایدار وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار خط 2  و همچنین اعضا و کارشناسان کمسیون تشکیل شد.
دکتر جعفر مدبر، رییس کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به پیگیری دقیق کمسیون تخصصی شورا در حوزه حمل و نقل و مطالبات مردم در این خصوص اظهار داشت: یکی از وظایف شورا نظارت بر حسن انجام کار پروژه های شهرداری می باشد که در حال حاضر قطار شهری از مهمترین آنها می باشدو با توجه به اینکه خط 2 با تخصیص 20 ایستگاه طولانی ترین خط بوده و غربی ترین نقطه شهر را به شرقی ترین آن متصل می نماید و در آینده حجم بالایی از مسافر را جا به جا خواهد نمود، از اهمیت بالایی برخوردار است.
دکتر مدبر با اظهار نارضایتی از روند اجرای پروژه از پیمانکار این پروژه خواست تا هرچه سریعتر به موانع این پروژه رسیدگی و آن را تقدیم شورا و کمسیون نماید.
رییس کمسیون حمل و نقل و ترافیک با اشاره به افتتاح خط 2 قطار شهری مشهد که همزمان با پروژه خط 2 قطار شهری تبریز اجرایی شده است تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد پیشرفت در این پروژه نبوده و طبق گفته مهندس بخشی شاهد 6 درصد پیشرفت بوده ایم و این قابل قبول نیست در حالی که خط 2 مشهد افتتاح شده است.
گفتنی است، کارشناسان کمسیون حمل و نقل در اردیبهشت ماه سالجاری از پروژه خط 2 قطار شهری بازدید نموده و از روند اجرای آن گزارشی به ریاست کمسیون ارائه نموده و روند اجرای آن را نیمه تعطیل خوانده و افزودند: با توجه به شواهد موجود به نظر می رسد این پروژه در 4 سال اخیر توانسته است تنها یک ایستگاه و آن را به صورت نیمه تمام اجرا نماید.

روند رسیدگی به این پروژه مهم که به لحاظ اهمیت خواهد توانست روزانه بیش از 42 هزار نفر را جا به جا نموده و حجم بسیاری از ترافیک شهر تبریز را بهبود بخشد لازم و ضروری بوده و کمسیون تخصصی حمل و نقل و ترافیک به صورت جدی تر این مساله را پیگیری خواهد نمود.

About امیر علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*