Home / جلسه شورا / اولویت اول شهرداری پرداخت بدهی مردم باشد

اولویت اول شهرداری پرداخت بدهی مردم باشد

شورای شهر تبریز

مدبر ،دومین قسمت نطق پیش از دستور این هفته را ایراد کرد و سخن خود را با کلام حضرت امیر درباره زمان فتنه و طوفان ها یاد آورشد و گفت:در زمان فتنه ها و طوفان باید همانند شتر چموش دوساله رفتار کرد که نه شیر می دهد نه به ناکسان  سواری می دهد.

هرکس بیشتر مدعی باشد ،بیشتر از دیگران مقصر است.
وی در مورد جریانات اخیر فسادها گفت:این اتفاقات و وضیعت های پیش آمده به سان دمل چرکین بود که با ترکیدن انش بوی تعفن فساد ،شهر را فرا گرفت واز سوی مردم شهر تبریز از اعضای شورا انتظار حداقلی دارند تا در مورد این جریانات نگویم از 14هزار کارکن شهرداری تبریز چند نفری هم متخلف پیدا می شود! و به نوعی در راستای عادی سازی مسئله قدم برداریم.
وی اذعان داشت : از شورای سوم تا همین امروز بارها در مواردی در صحن علنی  شورا تذکر داده ایم ولی مطرح کردن این حرف برای تعریف و تمجید از خود نیست. بلکه به زعم من هرکس بیشتر مدعی باشد ،بیشتر از دیگران مقصر است.

مدبر تصریح کرد: ما باید در این مقطع حساس از مردم عذر خواهی کنیم برای این کوتاهی که انجام گرفته شده است.

رئیس کمیسیون حمل، نقل و ترافیک در ادامه پرسش های زیر را از شهردار و اعضای هیئت ریسه  مطرح کرد:
1.درمورد جریانات اخیر کی و چه زمانی قرار است آسیب شناسی کنیم ؟
2.مسبب اصلی در این باره کیست ؟ چه کسی باید در مورد این جریانات پاسخگو باشد
3.آیا این موارد تنها  در هتل تبریز اتفاق افتاده است؟آیا در سازمانهای شهرداری از این اتفافات رخ می دهد ؟ و اینکه چرا سازمانها بدون نظارت رها شده اند؟
4.چه برنامه هایی برای اصلاح سیستم در یک سال باقی مانده از عمر شورای چهارم وجود دارد؟
وی در تصریح بدهی شهرداری به پیمانکاران گفت: وقتی پیمانکار از طریق مجاری رسمی توان دریافت بدهی خود را ندارند . دست به کار روابط میشوند که در اینصورت برخی ها پیدا می شوند به آنها پیشنهاد داده و سهمی از پول را خواستار می شوند که این روند خود عامل به وجود آورنده فساد در سیستم می باشد.

اولویت اول حق و بدهی مردم است نه اجرای پروژه

مدبر در مورد اجرای پروژه ها گفت:از زمان احداث پاساژ شمس تبریز هنوز شهرداری به بعضی از افراد از محل پاساژ بدهکار است و باید به این امرتوجه جدی شود به صورتی که اول حق و بدهی مردم در اولویت بالاتری از اجرای پروژه در شهر باشد.
وی در مورد حق کارگران و  استرس شغلی برخی از کارکنان اذعان داشت:متاسفانه آنقدر که از حقوق کارگران به صورت ابزاری استفاده شده است که نمی توانیم این مطالب را بیان کنیم ،ولی قشری عظیمی از کارکنان شهرداری استرسی شغلی فروانی دارند و از شهردار میخواهم برای تبدیل وضیعت کارگران ،کار موثری انجام دهد.

تنها از رسانه های به به و چه چه گو، حمایت مالی نکنید.
وی در مورد اصحاب رسانه گفت:آقای شهردار فضای اصحاب رسانه را باز کنید تا تنها  از رسانه های که به به و چه چه نثار می کنند حمایت مالی نکنید و در مقابل به رسانه های منتقد کمک نمی کنید بلکه سنگ جلوی پایش شان می اندازید.بگذارید راه انتقاد باز شود تا امور اصلاح شود.
مدبر در پایان گفت: از امام و شهدا و مردم غیور برای اینکه کارها درست انجام نگرفته است ،عذر خواهی می کنم.

About modab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*