Home / مصاحبه و گزارش / پیگیری جدی وضعیت «قراردادهای مربی» شهرداری تبریز/ پیمانکاران دیگر نمی‌توانند صرفاً با نظر خود کارگران را اخراج کنند

پیگیری جدی وضعیت «قراردادهای مربی» شهرداری تبریز/ پیمانکاران دیگر نمی‌توانند صرفاً با نظر خود کارگران را اخراج کنند

پیگیری جدی وضعیت «قراردادهای مربی» شهرداری تبریز/ پیمانکاران دیگر نمی‌توانند صرفاً با نظر خود کارگران را اخراج کنند

عضو شورای شهر تبریز گفت: براساس این لایحه دو کمیته در شهرداری تبریز پیش‌بینی‌شده که هیچ پیمانکار و شرکتی نمی‌تواند صرفاً با نظر خود هیچ کارگری را اخراج کند و اگر درصدد تعدیل نیرویی در شهرداری برآید، باید در کمیته تصمیم‌گیری شود.

پیگیری جدی وضعیت «قراردادهای مربی» شهرداری تبریز/ پیمانکاران دیگر نمی‌توانند صرفاً با نظر خود کارگران را اخراج کنند

به گزارش تبریز بیدار ، در روزهای گذشته تعدادی از پرسنل شهرداری تبریز که در سال‌های گذشته در قالب “قرارداد مربی” جذب این نهاد غیردولتی و عمومی شده‌اند، در تماس با این پایگاه خبری-تحلیلی، نسبت به استثنا شدن “مربیان” شاغل در شهرداری انتقاد کرده و ابراز داشتند که «در حال حاضر این افراد باوجود حجم کاری یکسان از حداقل حق‌وحقوق خود مانند بیمه برخوردار نیستند»
حال پس از تصویب لایحه یکسان‌سازی وضعیت قراردادی کارگران و کارکنان شهرداری و عدم لحاظ  شدن این بخش از پرسنل شهرداری در لایحه فوق، تبریزبیدار برای پیگیری این مسئله در تماس با یکی از اعضای شورای شهر که در جریان تصویب، از معدود اعضایی بود که نسبت به تعیین تکلیف وضعیت پرسنل دارای قرارداد مربی تأکید می‌کرد، آخرین وضعیت اجرای لایحه را جویا شد.

جعفر مدبر در گفت‌وگو با تبریزبیدار، با اشاره به تصویب لایحه یکسان‌سازی وضعیت قراردادهای شهرداری، اظهار داشت: متأسفانه این لایحه شامل حال افرادی که در قالب مربی در شهرداری مشغول به‌کار هستند، نمی‌شود و خود بنده به جد پیگیر این مسئله هستم تا در بودجه سال ۹۶ با همکاری اعضای شورای شهر، این موضوع یکسان‌سازی حقوق مربیان شاغل در شهرداری را یک‌بار برای همیشه حل نماییم.

وی ادامه داد: البته راهکار دیگر نیز این است که در جریان اجرای این لایحه، از آقای شهردار مجوزی اخذ کنیم تا این عزیزان که تعدادشان در حدود ۲۰۰ نفر می‌باشد، نیز شامل این لایحه شده و مشکلشان حل گردد.

خزانه‌دار شورای شهر تبریز با ابراز امیدواری نسبت به اجرای این لایحه تا پایان سال، گفت:  خوشبختانه این لایحه در هفته گذشته از سوی فرمانداری تائید و از شورای شهر به شهرداری ابلاغ‌شده و کارهای اجرایی برای عملیاتی کردن آن آغازشده است که ازنظر کارگزینی و مسائل اداری باید برای تک‌به‌تک افراد مشمول این لایحه براساس طبقه‌بندی مشاغل احکام انتصابی صادر شود.

وی افزود: تمام تسهیلاتی که برای کلیه قراردادهای شهرداری  مثلاً کار معین شامل می‌شد، با تصویب این لایحه برای قراردادهای تأمین نیرو نیز برقرار است و یا برای آغاز قراردادهای حجمی این قراردادها از گروه ۵ آغاز می‌شد، اما با این لایحه از گروه ۶ آغازشده و دامنه آن تا گروه ۱۶ کشیده خواهد شد و این بالطبع امتیازات این لایحه است.

مدبر، با اشاره به تسهیلات اجرایی شدند این لایحه برای کارکنان شهرداری، خاطرنشان کرد: حداقل تسهیلاتی که این لایحه برای کارکنان شهرداری سبب خواهد شد این است که ۳۰۰ هزار تومان در میزان حقوق و دریافتی آنان تأثیر خواهد گذاشت، بیمه عمر و بیمه تکمیلی در دیگر قراردادهای مختلف وجود نداشت که با تصویب این لایحه لحاظ خواهد شد.
وی ادامه داد:  هرچند تمامی قراردادها تغییر نخواهد یافت، اما قدمی هرچند کوچک است که مثلاً پرسنل دارای قراردادهای شرکتی، از امکانات قراردادهای تأمین نیرو بهره‌مند شوند.

عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به دیگر مزایای لایحه، یادآور شد: براساس این لایحه دو کمیته در شهرداری تبریز پیش‌بینی‌شده است که هیچ پیمانکار و شرکتی نمی‌تواند صرفاً با نظر خود هیچ کارگری را اخراج کند و اگر درصدد تعدیل نیرویی در شهرداری برآید، باید در کمیته پیش‌بینی‌شده با حضور نمایندگان شهرداری و شورا، نسبت به تداوم یا عدم تداوم اشتغال کارگران تصمیم‌گیری شود.

وی افزود: در کمیته طبقه‌بندی مشاغل، تمام شاغلین قراردادهای مختلف در شهرداری همانند کارکنان با قرارداد رسمی، وضعیت مزایا و تسهیلات رفاهی-مالی و افزایش گروه‌ها مطرح خواهد شد.

About modab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*