Home / مصاحبه و گزارش / چرا کسی پاسخگو نیست؟ /جریانات اخیر شورا، بازی با افکار عمومی

چرا کسی پاسخگو نیست؟ /جریانات اخیر شورا، بازی با افکار عمومی

 جریانات اخیر شورا، بازی با افکار عمومی است/ چرا کسی پاسخگو نیست؟/ آقای فرماندار، دور از دسترس!
عضو شورای شهر تبریز گفت: درست نیست که هفته ای دو عضو تحلیف شود و هفته بعد به این اعضای تحلیف شده بگوییم نیایید تا نفرات آزاد شوند و خودشان به شورا برگردند!
مدبر: جریانات اخیر شورا، بازی با افکار عمومی است/ چرا کسی پاسخگو نیست؟/ آقای فرماندار، دور از دسترس
جعفر مدبر در گفتگو با خبرنگار ائل با انتقاد از عدم تبیین سوال اعضای شورا به افکار عمومی از طریق رسانه ها، مبنی بر اینکه چرا اعضای دستگیر شده قبل از تعیین و تکلیف نهایی به صحن شورا برمی گردند، اظهار کرد: احساس ما این است که نفر، شخص و مجموعه ای که باید این بحث را مدیریت کند، فعلا مشخص نیست.
وی با اشاره به پیچیده شدن جریان بازگشت نفرات دستگیرشده شورا، تصریح کرد: در این بحث نظر فرماندار این است که به وی ابلاغ می شود که چه کسی می تواند در شورا حضور یابد و چه کسی نمی تواند، از طرف دیگر می بینیم که نفراتی که دوباره به شورا برمی گردند، بیش از دو ماه غیبت داشته اند که باید بر اساس قانون تا مشخص شدن تکلیف نهایی و رفع اتهام به شورا برنگردند.
وی ادامه داد: جالب است که رئیس شورا می گوید در این موضوع به فرماندار نامه نوشته و آقای فرماندار هم به هیئت حل اختلاف نامه نگاری کرده است و نفر دستگیر شده هم به صورت علنی در صحن شورا می گوید که به خاطر سوء تفاهم بیش از دو ماه بازداشت بوده است!
این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه جریان به راه افتاده، بازی با افکار عمومی است، گفت: ریاست دادگستری استان نیز معتقد است که افراد تا صدرو کیفرخواست می توانند با قید وثیقه آزاد بوده و در شورا نیز حضور داشته باشند، اما قانون چیز دیگری می گوید و آن این است که فردی از شورای شهر که بیش از دو ماه غیبت داشته نمی تواند باز هم برگردد و به صندلی شورا تکیه بزند.
وی با تاکید براینکه باید یک نفر جوابگوی افکار عمومی و این تناقض ها باشد، اظهار کرد: درست نیست که هفته ای دو عضو تحلیف شود و هفته بعد به این اعضای تحلیف شده بگوییم نیایید تا نفرات آزاد شوند و خودشان به شورا برگردند!
رییس کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: درخواست ما از مسوولین استانی و شهری اسن است که شفاف سازی های لازم را انجام دهند وپاسخی درخور به افکار عمومی دهند.
وی در پایان با یادآوری ماه قانونی در قانون شوراها گفت: در قانون شوراها آمده است که اگر عضوی از شورای شهر کاری انجام داد که در شأن عضویت در شورای شهر نبود، تا اعلام نتایج از طریق مراجع قانونی از ورود به شورا تعلیق می شود ولی تاکنون شاهد رعایت این قانون نبوده ایم.
فرماندار دور از دسترس!
گفتنی است، تماس های پی در پی چند روز اخیر خبرنگار ائل برای صحبت با فرماندار شهر تبریز و شفاف سازی این جریان برای افکار عمومی بی پاسخ بوده است.
آقای فرماندار خواستار هماهنگی خبرنگار با دفتر وی بوده و در هماهنگی نیز تنها پرسیده می شود که سوالتان چیست و بعد از اطلاع از پرسش تنها به این جمله که “خودمان برای مصاحبه با فرماندار با شما تماس می گیریم”، بسنده می کنند.

About modab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*