Home / مصاحبه و گزارش / یادداشت دکتر جعفر مدبر خاک نژاد به مناسبت سالگرد شهادت سید حسن شکوری

یادداشت دکتر جعفر مدبر خاک نژاد به مناسبت سالگرد شهادت سید حسن شکوری

اگر سید حسن در قید حیات بود …

مردم نه به تیپ و قیافه سید حسن رای داده بودند ! نه به دست و دلبازی ها و شام و ناهار دادنش ! و نه به تایید و تبلیغ حزب و جناح خاصی از او ! مردم به صداقت و اعتقادات و دلسوزی او رای داده بودند.

اگر سید حسن در قید حیات بود ...

و این حکایت برخی بزرگ سربازان خمینی است ، که پس از سالها مجاهدت و فداکاری و تلاش برای اعتلای این مرز و بوم می شنویم که” عزیزی بعد از سال‌ها تحمل رنج ‌و درد، به دیار حق و به جمع شهدای دفاع مقدس پیوست”

سید حسن شکوری از جمله فرماندهان شجاع هشت سال دوران دفاع مقدس بود که توانست همان روحیه جهاد و مقاومت جبهه ها را با عطر و بویی دیگر به صحنه زندگی شهری و خدمت رسانی به شهروندان بکشاند و به راستی که بسیجی ماندن بسیار سخت تر از بسیجی شدن است.بسیار سخت است که ببینی خیلی ها براحتی بار اقتصاد و مادیات خویش را می بندند و بار تقوا و معنویت و انصاف خویش را در جایی فرسخ ها دور بر زمین می نهند.

سید بزرگوار ما هیچگاه مصلحت های شخصی و منفعت طلبی را بر مصلحت های مردمی و شهری و وجدانی خویش ترجیح نداد و اگر چه پاهایش خسته جبهه بود اما تا آخرین نفس ،گامهایش در مسیر دین و انقلاب و مردم نلغزید.

کسانی که او را می شناسند به یقین می توانند به صراحت بیان و دلسوزی وی نسبت به حفظ بیت المال گواه دهند.او اهل باندبازی و جناح بازی نبود ،هم بصیرت انقلابی داشت و هم غیرت میهنی و لحظه ای از پاسداشت بنیان های انقلابی معمار کبیر انقلاب و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری غفلت نورزید.

مردم نه به تیپ و قیافه سید حسن رای داده بودند ! نه به دست و دلبازی ها و شام و ناهار دادنش ! و نه به تایید و تبلیغ حزب و جناح خاصی از او ! مردم به صداقت و اعتقادات و دلسوزی او رای داده بودند.

شاید اگر سید حسن در قید حیات بود به ما می گفت اینبار بخاطر خودتان و خدایتان معیارتان برای انتخاب شورا نه قومیت باشد نه وابستگی نه زیبایی چشم و ابرو باشد نه دارایی مال و منال بلکه مدیر بفرستید تا کلانشهرغیرت و افتخار و رادمردان عاشورایی را مدیریت کنند

About modab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*