Home / جلسه شورا / احتمال دستگیری نفراتی دیگر در ادامه بررسی پرونده فساد مالی شورای شهر تبریز/ شورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر وارد عمل شود

احتمال دستگیری نفراتی دیگر در ادامه بررسی پرونده فساد مالی شورای شهر تبریز/ شورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر وارد عمل شود

 

عضو شورای شهر تبریز گفت: طبیعتاً چیزی که فعلاً مشخص است، این می باشد که تحقیقات این پرونده ادامه دارد، و احتمال دارد که نفرات دیگری نیز در جریان این پرونده دستگیر ومورد بازجویی قرار گیرند.

دکتر مدبر

جعفر مدبر در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به آخرین وضعیت پرونده دستگیرشدگان شورای و شهرداری تبریز، گفت: اطلاعات ما هم در حد اخباری که از زبان مسوولین قضایی استان و معاونت سیاسی استانداری در اختیار رسانه ها قرار می گیرد، می باشد.

وی ادامه داد: طبیعتاً چیزی که فعلاً مشخص است، این می باشد که تحقیقات این پرونده ادامه دارد، و احتمال دارد که نفرات دیگری نیز در جریان این پرونده دستگیر ومورد بازجویی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه اخبار مبنی بر دستگیری عده ای در جریان بررسی پرونده شورای شهر، مایه امید و خوشحالی است، تاکید کرد: درست است که انتشار اینگونه اخبار در شأن شهر تبریز نمی باشد و بریا دلسوزان شهر نیز بسیار ناراحت کننده است ولی از سوی دیگر، سلامت نظام جمهوری اسلامی و کارکرد مفید و دقیق دستگاه های نظارتی استان را به رخ می کشد.

این عضو شورای شهر تبریز در ادامه سخنان خود اظهار کرد: با انتشار این مسائل، مردمان شهرمان باید نسبت به این اتفاقات تأمل نمایند و همچنین در انتخاب های خود نیز حداکثر دقت را داشته باشند تا نفراتی را که با رأی خود به پارلمان ها می فرستند، مایه افتخار شهرمان باشند نه مایه سرافکندگی و رسوایی شهر.

وی با بیان اینکه شأن و منزلت تبریز پیرو این اتفاقات، خدشه دار شد، اذعان کرد: امیدوارم در ادامه و در بحث های انتخاباتی با عبرت گیری از انتخاب هایی که نابجا و هراگزاهی ظاهری بوده اند، بیشتر نسبت به آرای خود صیانت داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دلایل روی دادن فسادهای مالی و اقتصادی در شهرداری و شورای شهر، خاطرنشان کرد: چیزی که مشخص است ذکر این نکته می باشد که شهرداری به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی نیز شناخته می شود و دارای ظرفیت هایی است که اگر در داخل آن افراد سالم و متعهد حضور نداشته باشند، طمع برای سوء استفاده ها و وسوسه ها وجود دارد.

مدیر ادامه داد: اگر دستگاه های نظارتی قوی در این سازمان ها و تشکیلات حضور نداشته باشند، بهترین عرصه برای کسانی خواهد بود که با امیال دیگری وارد شهرداری و شورا شده اند و می توانند در ادامه زمینه ساز نفوذ نیز باشند.

وی توضیح داد: فکر کنید، نفری با یک مجوز می تواند، صدها میلیون تومان سود کند و صاحب درآمد میلیاردی شود، طبیعتاً نفری که سالم نباشد و طمع های اقتصادی داشته باشد، زمینه های انحراف و سوء استفاده برای این فرد فراهم خواهد بود.

وی با تاکید بر نظارت هر چه دقیقتر بر روی سلامت مجموعه ها، اظهار کرد: باید در ادامه بیش از پیش به سلامت دستگاه های نظارتی، مدیریت متعهدانه و انقلابی بیشتر ارزش و بها بدهیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای چهارم شهر تبریز با بیان اینکه در کلیت بحث های نظارتی در سطح جامعه، ضعف هایی دیده می شود، ابراز کرد: البته شاید محدودیت های قانونی نیز وجود داشته باشد و دستگاه های نظارتی آن طور که باید و شاید نتوانند در سریع ترین زمان و بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهند، پیچیدگی هایی که در این موارد وجود دارد، به همنی دلیل هرازگاهی باعث می شود تا بعدها اقدامات دستگاه های نظارتی به اطلاع مردم برسد، البته نفری هم که تخلف می کند، به صورت شفاف نیست که به موقع تخلف کند و در همه عرصه ها هم ردپایی از خود به جای بگذارد!

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تایید و رد صلاحیت های کاندیداهای انتخابات شورای شهرها توسط نمایندگان مجلس، تاکید کرد: بزرگ ترین ضعف این جریان هم همین مسئله می باشد.

وی ادامه داد: برای مثال فردی که محکومیت قضایی دارد ولی به خاطر ارتباطی که با دستگاه نظارتی که متشکل از چند نماینده مجلس است که خود آن ها نیز بعدها به دنبال رأی می باشند، ایجاد می کند و به راحتی از فیلتر عبور می کنند، نشان دهنده این موضوع می باشد که قانون در این مورد دچار ضعف می باشد.

مدبر تصریح کرد: وجود شورای نگهبان، نظارت دقیق و کنترل شده و بحث هایی که قانون برای مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرده، برای اجرا در شورای شهر که مهم تر و حیاتی تر است، از اوجب واجبات می باشد.

وی در پایان گفت: درخواست ما و من به عنوان نفری که در چندین دوره شورای شهر تبریز حضور دارم، پیگیری این مسئله توسط نمایندگان مجلس در خانه ملت برای به تصویب رساندن طرحی در خصوص ارجاع تایید و رد صلاحیت های کاندیداهای شورای شهر و روستا به شورای نگهبان می باشد، در طی چندین دوره نیز به این مورد رسیده ام که اگر نظارت های دقیق وجود نداشته باشد، شورا و شهرداری محفلی است که قطعاً لطامتی که شهر و مردم و سرمایه مادی شهرها به خود می بینند، خیلی بالا خواهد بود.

About modab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*