Home / جلسه شورا / حفظ میراث فرهنگی باید به باور عمومی تبدیل شود

حفظ میراث فرهنگی باید به باور عمومی تبدیل شود

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: حفظ میراث فرهنگی باید به باور عمومی تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر جعفر مدبر در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تبریز پس از ارائه گزارش فرزین حق پرست مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 گفت: برای حفظ میراث فرهنگی نیازمند تغییر نگرش تمام شهروندان از زن خانه دار تا استاد دانشگاه هستیم.
گردشگری طبیعت یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری
وی از مقبره الشعرا، مقبره العرفا و بازار تاریخی تبریز به عنوان استعداد های تبریز برای تبدیل شدن به قطب گردشگری نام برد و افزود: گردشگری طبیعت به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.
مدبر با بیان اینکه حوزه گردشگری باید متولی داشته باشد تا اقدامات لازم را انجام دهد افزود: اگر میزان گردشگر بالا برود قطعا همه منتفع خواهند شد.
وی به لزوم تشویق سرمایه گذاران برای حضور در تبریز اشاره نمود و تصریح کرد: در حوزه جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری تا کنون اقدام مهمی انجام نداده ایم.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه خطاب به مدیران سازمان میراث فرهنگی گفت: از اجرا و تاکید بر روی قوانین دست و پا گیر خودداری کنید و با طناب پوسیده برخی از کارشناسان در چاه نیفتید.
مدبر ادامه داد: تعامل سازمان میراث فرهنگی با نهاد ها و سازمان ها ضعیف است و این وضعیتی مناسبی را برای میراث رقم نمی زند.

About modab